Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Diana siostra
Modlitwa w drodze

Portal społecznościowy

Powitanie


Witamy na oficjalnej stronie Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej

Prowincja Branicka
ul. Szpitalna 6, 48-140 Branice
tel. 077 486 82 18 , e-mail: siostry@smibranice.pl
POKAŻ NA MAPIE
Żyć zawierzeniem!

Siostry Maryi Niepokalanej zapraszają dziewczeta ze szkół gimnazjalnych i średnich na dzień skupienia.

Skupienie odbędzie się w dniach od 23 do 25 listopada 2012 w Branicach, ul. Szpitalna 6.

Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę ok. 12.00.

 

Więcej informacji i zgłoszenia u s. Agnieszki.

Tel. 774868218, k. 609209324

e-mail: smi.branice@op.pl

koszt: 30 zł.

Proszę zabrać ze sobą:

-Pismo Święte,

-śpiwor,

-obuwie zmienne.

Rekolekcje: Miłość Cię znajdzie

 

Bóg stoi po naszej stronie…

… można powiedzieć, że tymi słowami 13 lipca w naszym branickim klasztorze rozpoczęły się rekolekcje dla młodzieży, które prowadził ks.Arkadiusz Saternus nieustannie nam przypominając, że Bóg stoi po naszej stronie i oczekuje naszych odpowiedzi w wolności...  Bo taka jest Jego delikatna dobroć i miłość – On sam czeka, nie przymusza, ani nie narzuca – daje człowiekowi wolność, niepojęty dar, aby to człowiek sam decydował, wybierał i ponosił konsekwencje swoich wyborów.

Tegoroczny temat rekolekcji, wysłuchane konferencje, podjęte działania w grupach, a przede wszystkim spotkania z Żywym Bogiem w czasie Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu miały umocnić naszą wiarę, poprzez doświadczenie Kościoła, jakim jesteśmy, a do którego Pan w tych dniach w sposób szczególnym nas zaprosił i powołał. W budowaniu naszego Kościoła pomagały nam wspólne zajęcia, rozegrany mecz piłki nożnej, prawie udany grill:), pogodne wieczory. Dużo radości sprawiło nam projektowanie zbroi wojownika Pana, ta zbroja ma szczególne znaczenie, ponieważ chroni naszą wiarę przed zasadzkami szatana.

Czas rekolekcji ubogacili swoją obecnością klerycy z naszego opolskiego seminarium. Dziękujemy kl.Mateuszowi i kl.Michałowi za ich zaangażowanie, śpiew, pomoc i wszelkie dobro, które było ich udziałem. Niech dobry Bóg będzie błogosławiony za łaski, którymi nas obdarzył, za doświadczenie Kościoła i dar wiary, którą sam w nas umacniał!

                                                                                                                                             s.Agnieszka

kilka zdjęć: tutaj

Zaproszenie

Images: rekolekcje.png

Rekolekcje w Szkocji

Tegoroczne rekolekcje w Szkocji odbyły się już po Świętach Wielkanocnych. 11-ego kwietnia, w środę, ruszyliśmy w drogę. W tym roku był także z nami, oprócz o. Józefa, o. Marek także Paulin, który głosił konferencje w języku angielskim. Po przylocie do Edynburga, zaraz po zabraniu bagaży, przywitał nas Richard, mąż Agnieszki – głównej organizatorki tych rekolekcji. W czwartek, poniedziałek i wtorek
w katedrze była Msza św., następnie konferencja z podziałem na dwie grupy (polsko
i angielskojęzyczną). Całość spotkania kończyła się wspólną adoracją. W sam weekend, jak w poprzednim roku, udaliśmy się do Nanrow, gdzie znajduje się opactwo cystersów. Stare mury domu dla gości zostały wypełnione po brzegi. Na tegoroczne rekolekcje zostali zaproszeni także mężczyźni. Najmłodszy uczestnik, Dawid, który przyjechał z na rekolekcje z rodzicami, miał 6 lat, natomiast najstarszy, Frank, wdowiec, wszystkich nas rozbawiał swoim optymizmem, otwartością i radością.
W sumie było nas 49 uczestników rekolekcji i pies, który wszędzie towarzyszył Róży ze względu na brak wzroku. Temat rekolekcji: „Spotkać Jezusa i zmienić wszystko. zobaczcie jaką godnością obdarzył nas Ojciec” był realizowany z jednej strony ze spotkaniem ze Słowem Bożym podczas osobistych medytacji, adoracji a z drugiej poprzez lepsze poznanie siebie, swojej tożsamości jako kobiety czy mężczyzny. Był także czas na wspólne spotkania i nie zabrakło ogniska i śmiechu i śpiewu.

Dziękujemy Bogu za dar Jego obecności wśród nas, za to, że był to dla nas wszystkich czas wzajemnego ubogacania się i dzielenia swoją wiarą.

zdjęcia>>>tutaj

Skupienie dla młodzieży

„A gdy był jeszcze daleko,

ujrzał go jego ojciec

i wzruszył się głęboko;

wybiegł naprzeciw niego,

rzucił mu się na szyję i ucałował go.”

W Branicach od dnia 09 – 11 marca 2012 odbyło się skupienie dla młodzieży. Tematem naszego spotkania był: Ojciec, który kocha… Myślę, że świadectwo, jak i „opowieść” jednej z dziewczyn sama najlepiej opowie co w tych dniach się wydarzyło. Zapraszam do przeczytania…

czytaj więcej

zdjęcia


Twój 1% w trosce o młodego człowieka

Zapraszamy Państwa do dołączenia do grona osób, które troską otaczają młodego człowieka. Stowarzyszenie Immaculata,prowadzi dwie świetlice dla dzieci - jedną w Opolu, a drugą w Branicach, a także klub dla młodzieży w Opolu. Są to placówki bezpłatne, które działają dzięki wsparciu finansowemu udzielanemu m.in. przez osoby przekazujące na rzecz Stowarzyszenia 1 proc. podatku.

Dzięki coraz przyjaźniejszym przepisom podatkowym, przekazanie "1 proc." Stowarzyszeniu Immaculata jest bardzo łatwe. Wystarczy na formularzach PIT 36, PIT 36L, PIT 37 lub PIT 38 w rubryce "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego" wpisać numer KRS 0000299839 oraz wyliczoną kwotę podatku.

W Świecie Narnii

 

Pierwszy tydzień ferii już za nami. Choć przez kilka dni mogliśmy być w „innym świecie” – w świecie wiecznej zimy. Spotykaliśmy się z bohaterami „Opowieści z Narnii”: z Łucją, Zuzanną, Edmundem i Piotrem. Przyglądaliśmy się im jako rodzeństwu, ale także jako przyjaciołom, którzy wspólnie przeżywają wspaniałą przygodę. Każdy z nas mógł przejść przez czarodziejską szafę. Każdy z nas mógł też przypatrzyć się na pracy w grupach jak wyglądają nasze przyjaźnie, co je niszczy, jak wpływa kłamstwo na nasze relacje z najbliższymi, co to znaczy być odpowiedzialnym za siebie i innych. Nie zabrakło tez pogodnych wieczorków z karaoke i z wspólna agapą.

zdjęcia - tutaj

Formacja

Skrzynka modlitw
Różaniec
Myśli
Słowo Pasterskie

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka